Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
CukierniewPolsce.pl

BEMA Sp. z o.o. - Polski Producent Maszyn i Urządzeń

zobacz
CukierniewPolsce.pl

Greek Trade Sp. z o.o.

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Planujesz przyjęcie okolicznościowe? Poznaj inspiracje tortów na zamówienie!

04-06-2022

Planujesz przyjęcie okolicznościowe? Poznaj inspiracje tortów na zamówienie!

Planując przyjęcie, bez względu na to, z jakiej okazji jest ono wyprawiane, należy pomyśleć o słodkim poczęstunku. Pyszny tort będzie idealnym dopełnieniem zarówno skromnej imprezy urodzinowej, jak i wystawnego wesela. Co powinniśmy uwzględnić przy jego wyborze? Jakie torty są obecnie na czasie?

Jaki rodzaj tortu wybrać?

Klasyczny tort składa się z kilku warstw biszkoptu przełożonych różnego rodzaju kremami i masami. Z zewnątrz pokrywa go warstwa tynku, na której umieszcza się ozdoby. To uniwersalny tort, który sprawdzi się na każdym przyjęciu. Na bardziej eleganckie imprezy możemy wybrać tort angielski, nazywany też piętrowym, składający się z przynajmniej dwóch tortów ustawionych jeden na drugim. Ciekawą alternatywą dla klasycznych tortów są też tzw. nakedcaked, czyli torty pozbawione tynku. To świetny wybór na przyjęcia w stylu rustykalnym. Jeśli wolimy bogato zdobione torty, możemy wybrać dripcake, czyli tort pokryty polewą, która sprawia wrażenie, jakby dopiero zastygła. Na urodzinach i rocznicach doskonale sprawdzi się z kolei numbercake, czyli tort w kształcie dowolnych cyfr. Z kolei jako tort na wieczór panieński, albo imieniny dobrym wyborem będzie kwiatowy cakebox.

Jak duży tort zamówić?

Wielkość tortu musi dopasowana do ilości gości, którzy pojawią się na przyjęciu. Zwykle przyjmuje się, że porcja przeznaczona na jedną osobę powinna ważyć 120 g. Mnożąc tę gramaturę przez liczbę zaproszonych gości, uzyskamy przybliżoną wagę tortu, jaki należy zamówić. Oczywiście warto dodać kilka bonusowych porcji, na wypadek, gdyby któryś z gości miał ochotę na dokładkę. 

Na jakie smaki się zdecydować?

Wybór smaków to w dużej mierze kwestia indywidualnych upodobań. Zanim zdecydujemy się na konkretne, dobrze jest zapoznać się z ofertą wybranej cukierni, w której będziemy zamawiać. Dla przykładu cukiernia Ciasteczko w Krakowie proponuje nam między innymi klasyczną bitą śmietanę z dodatkiem mascarpone i owoców, krem czekoladowy, do którego można dodać kokos, malinę, czy wiśnię, owocowe musy na przykład borówkowy lub truskawkowy, czy nieco odważniejszy tort marchewkowo-cytrynowy. 

Jakie ozdoby będą najlepsze?

Jeśli chodzi o torty na zamówienie Kraków oferuje nam bardzo dużo również pod względem dekoracji. Możemy wybierać między skromnymi tortami, takimi jak nakedcake i bogato zdobionymi wielowarstwowymi ciastami, które wyglądają jak małe dzieła sztuki. Ważne, by ozdoby były dopasowane do okazji, na którą zamawiamy tort. To, co sprawdzi się na wieczorze panieńskim, niekoniecznie będzie dobrym wyborem na imieniny cioci.

polagrafoodtargikielcepakfoodgastro-hoteltargi krakowsweettarghoreca2012mtgfairexpoeurogastromttargiworldhoteleurotargiworldfoodtechnologiaprodlentewencGastroArenamazuryhoreca