Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
CukierniewPolsce.pl

BEMA Sp. z o.o. - Polski Producent Maszyn i Urządzeń

zobacz
CukierniewPolsce.pl

Greek Trade Sp. z o.o.

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Idealne opakowania dla piekarni i cukierni

21-06-2022

Piekarnie i cukiernie cieszą się od wielu długich lat ogromną popularnością. Nikogo to nie powinno dziwić, w końcu chleb i bułki to podstawowe artykuły, które są spożywane przez ogromną ilość Polaków każdego dnia. Równie często są odwiedzane cukiernie z pysznymi słodkimi wypiekami, po które sięgamy od czasu do czasu na deser, a także wtedy, kiedy spodziewamy się gości lub kiedy sami zamierzamy kogoś odwiedzić i nie tylko. Aby każdego dnia do rąk milionów Polaków mogło trafić różnego rodzaju pieczywo i wypieki, potrzebne są odpowiednie opakowania.

Opakowania do wyrobów cukierniczych i piekarniczych

Opakowania dla cukierni i piekarni to wyjątkowy rodzaj opakowań. Muszą być one bezpieczne, przystosowane do kontaktu z żywnością, lekkie, a także dopasowane do konkretnego typu żywności. Właściwie dobrane opakowania pozwalają utrzymać walory smakowe danego produkty i ułatwiają transportowanie oraz przechowywanie artykułu w domu.

Ekologiczne opakowania papierowe

Obecnie coraz popularniejsze stają się opakowania papierowe. Torebki i torby to ekologiczne rozwiązania, które skutecznie zastępuje reklamówki plastikowe i foliowe torebeczki. Ich kolejną zaletą jest cena – bardzo niska. To najtańsze opakowania jednorazowe. Papierowe opakowania dla piekarni i cukierni są lekkie, zajmują niewiele miejsca, sprawdzą się nawet w najmniejszych sklepach. Opakowania te są polecane przede wszystkim do pieczywa. Warto postawić również na papierowe tacki i talerzyki, na których można zamieścić ciasta i torty. W przypadku papierowych toreb najlepiej przechowywać produkty, które będą spożyte w ciągu doby. W przypadku wypieków, które mogą pobrudzić, warto zastosować opakowania powlekane warstwą z tworzywa sztucznego.

Opakowania z tworzywa sztucznego

Plastikowe opakowania dla cukierni i piekarni cieszą się dużą popularnością, choć coraz częściej mówi się o ich wpływie na środowisko naturalne. Pudełka z tego materiału są lekkie, trwałe, tanie i zapewniają bezpieczeństwo podczas transportu oraz przechowywania. Na rodzimym rynku dominują przezroczyste warianty, choć można zakupić także warianty kolorowe. Plastikowe pudełka sprawdzą się świetnie przy pączkach, ciasteczkach, ciastach, tortach i innych wyrobach, a zwłaszcza tych o delikatnej konsystencji. Tego rodzaju opakowania umożliwiają zachowanie świeżości na dłużej.

Pojemniki styropianowe

Opakowania ze styropianu mogą być niedzielone lub posiadać kilka przegródek. Stosuje się je głównie w restauracjach i cateringu, ale sprawdzą się również doskonale w przypadku transportowania i przechowywania ciasteczek, ciast czy tortów. Materiał ten posiada znakomite właściwości izolacyjne i tym sposobem zapewnia odpowiednie warunki produktom, które wymagają stałych temperatur. Co ważne, takie opakowania są utylizowane.

Gdzie kupić opakowania dla piekarni i cukierni?

Opakowania dla cukierni i piekarni najlepiej zamawiać ze sprawdzonych i cenionych miejsc, takich jak Hurtownia opakowaniowa Ekspert Południe. Tylko w takich miejscach można zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach liczne opakowania – torby, torebki, reklamówki, pudełka, kubki, pokrywki, tacki, menuboxy – wykonane z różnych materiałów – ze styropianu, plastiku, papieru, folii - w bardzo dużej ilości.


polagrafoodtargikielcepakfoodgastro-hoteltargi krakowsweettarghoreca2012mtgfairexpoeurogastromttargiworldhoteleurotargiworldfoodtechnologiaprodlentewencGastroArenamazuryhoreca